Коротко про РУНВіру

РУНВіра заснована Духовним Учителем Левом Силенком; є монотеїстичною релігією. 

Учитель Силенко навчає: Бог один, а релігій на Світі багато тому, що є багато неоднакових розумінь Бога. Протилежності в розуміннях Бога звеличують духовне життя Людства. Лев Силенко — величний мислитель Українського народу. Протягом багаторічних досліджень у найкращих бібліотеках і університетах світу він описав правдиву історію Української нації, висвітлив глибину нашої культури та стародавність мови, а головне — сповістив про народження нової релігії, Віри в Дажбога, Святого Духа Народу Українського.

РУНВіра — самобутнє українське розуміння Єдиного і Всюдисущого Бога, і хай святиться ім’я Його Дажбог! Закон Правди Дажбожої каже — ніякий народ не має права свою віру іншому народові силою меча і силою вогню накидати. Ніяка людина не має права іншу людину за віру катувати. Кожне думаюче єство має право у своїй душі свою віру мати, свою надію, свою любов мати. І волею душі своєї і волею розуму свого себе звеличати так, як сонце себе своїми діями звеличає, так, як квітка себе своєю красою прославляє. Діти мої, живіть так дружньо і мудро, як бджоляний рій на своїй землі святій!" Кожний народ має право звати Бога по-своєму і вірити в Бога по-своєму. Живімо мирно!"

РУНВіра — священні хотіння народу жити, і в інших народів не відбирати прав на життя. Ми не боїмося, ми не підходимо до Дажбога з страхом і трепетом, Дажбог — Любов, Світло, Краса, Правда. Так, як тіло не може жити без води і хліба, так душа наша не може жити без Любови, Світла, Краси, Правди. Дажбог — Датель Життя. Чому людина має боятися Того, Хто їй дав життя?". У РУНВірі ми не малюємо образу Дажбога і статуй з Дажбога не робимо. Та ми маємо образи наших світлих родоначальників — Мами Лель і Тата Оря. І ми їх почитаємо у наших Святинях.

 

Священна книга РУНВіри - «МАГА ВІРА». На обкладинці міститься емблема РУНВіри: Трисуття (Тризуб) в обрамленні сонячного проміння. «МАГА ВІРА» – Святе Письмо, Велике Світло Волі. Співвідношення Віри, Науки, Філософії, Історії.

Заповіді РУНВІРИ

1. Розумій і люби Бога по-рідному.
2. Не поклоняйся чужоземним поняттям Бога.
3. Самовдосконалюй розум, душу і тіло.
4. Вір у себе.
5. Люби родичів своїх.
6. Виховуй дітей своїх у дусі Рідної Віри.
7. Шануй духовність Предків своїх.
8. Шануй свята Рідної Віри.
9. Не самозабувайся на Чужині.
10. Не обмовляй.
11. Живи для добра Вітчизни.
12. Будь правдивим свідком.
13. Обороняй свої скарби і не привласнюй чужі.
14. Не люби ворогів народу твого. Не будь рабом.
15. Не лишай у біді приятеля свого.
16. Не зневірюйся.
17. Люби дітей свого і чужого народу

 

Закони РУНВіри
1. Правильне Мислення має Волю, Мету, Відвагу.
2. Правильне Хотіння має Любов, Справедливість, Послідовність.
3. Правильне Виконання має Відповідальність, Точність, Дисципліну.
4. Правильне Ставлення до Себе й Оточення властиве повноцінному "Я": повноцінне "Я" — Незалежне, Небайдуже, Узгоджене.
5. Правильне Харчування має якісну Поживу, національне Вариво, Обрядність.
6. Правильна Любов має Ненависть і Ощадність, Співпереживання і Жертовність, Душевну Красу і Вірність.
7. Правильна Віра має Природне Народження, Блаженне Розуміння і Правильне Призначення.

Чому назва РУНВіра.

Лев Силенко «Святе Вчення», ст.33, параграф 12
Запитання: Саме поняття Рідна Українська Національна Віра видається дещо ускладненим, Рідна і національна – хіба не тавтологія?
Відповідь: Тавтологія, але тут вона потрібна. Улітку 1964 року я почав видавати журнал «Рідна Віра», знаючи, що такої назви в українців досі не було. І пішли перші числа у світ широкий. І були добрі відгуки. Один з читачів написав: «Прочитав і став рідновіром».
І назви «рідна віра», «рідновір» швидко ширилися в діяспорі. Та до мене прийшли вістки, що священники у церквах заговорили новою мовою: «Наша рідна віра греко- католицька», «наша греко-православна рідна віра».
І я сказав: якщо греко-католицька, то не рідна. Якщо грецька православна, то не рідна. На мої доводи священники не звертали уваги. І я проголосив – Рідна Українська Національна Віра.
На території України-Руси 11 тисяч літ тому Мізинська культура була в апогеї розвитку. Учитель Лев Силенко, ознаменовуючи Мізинську культуру та її творців, впровадив у життя Громад РУНВіри літочислення – тепер 11018 рік Дажбожий.

Пророками РУНВіри є Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. РУНВіра почала свій поступ у шістдесятих роках минулого сторіччя в українській діаспорі, зокрема в Канаді, Великобританії, Австралії, Німеччині, Сполучених Штатах Америки, Аргентині. З 10991 року (1991 рік від р.Х.) Рідна Українська Національна Віра поширюється територією України. У 1991 році була зареєстрована релігійна організація сповідників РУНВіри – Об'єднання Синів і Дочок України (ОСІДУ). На сьогодні громади РУНВіри є в багатьох містах і селах України. Щонеділі проводяться Священні Години Самопізнання.

Корінням РУНВіри є вільнолюбна Віра Предків Наших, яка з'явилася на берегах Дніпра багато тисяч років тому. Й хоча Рідна Українська Національна Віра є новою монотеїстичною релігією, утвердженою в науці Учителя Лева Силенка, проте вона нерозривно пов'язана зі світлими почуваннями і могутніми витворами розуму Прабатьків та Праматерів Наших. Початком проповідування РУНВіри стало видання Левом Силенком у місті Вінніпег (Канада) влітку 1964 року часопису "Рідна Віра" (перший тираж 950 примірників), у якому він виклав основні тези нової монотеїстичної релігії.

РУНВіра — дар Дажбожий, в якому проявлені Мудрість, Краса і Могутність Народу Українського. РУНВіра — Українська Духовна Сила, яка не підпорядковується чужим духовним силам!
РУНВіра — філософія Української Національної Свідомости, філософія Самопізнання і Самоутвердження Української Духовности. В Ній великі душевні пориви народу, дух чину, дух пристрастей, дух волі й вольовости.
РУНВіра — наука, яка охоплює всі животворні артерії життя українського, і тому її не можна вважати суторелігійною, тобто, вузькоцерковною, РУНВіра — духовна єдність між минулим, сучасним і майбутнім Народу Українського. РУНВіра — віра Світла, Краси, Волі, Загадки, Болю, Величности, Доцільности.
РУНВіра — не догма, але вона збудована на вічних основах Життя. Вона вчить, що ТІЛЬКИ РІДНА ВІРА РІДНА, тільки рідні родичі рідні, тільки рідна Вітчизна рідна. РУНВіра — самобутнє проявлення тілесного і духовного “Я” Народу Українського.
РУНВіра — наука, яка дає Українцеві волю проявляти свої таланти.
РУНВіра очищає душу українську від рабських звичок, манер, прикмет, очищає Українську Душу від почуттів меншої вартости, гнучкошиєнства, угодовства.
РУНВіра — наука, яка вчить Українців достойно відстоювати свою національну честь, РУНВіра — священний притулок для Українських Душ, які перенесли найбільші страждання і не втратили ні особистої, ні національної гідности.

СВЯТИНЯ У СПРІНҐ ҐЛЕНІ

СВЯТИНЯ У БОГОЯВЛЕНСЬКОМУ