Відбулося вшануваня пам’яті жертв Бабиного Яру

28 вересня 2017 року о 12 годині Релігійне Об’єднання Громад Прогресивного Іудаїзму України вшанувало пам’ять жертв Бабиного Яру.

Церемонія розпочалась зі вступного слова Головного Рабина України та Києва громад Прогресивного Іудаїзму Рабина Олександра Духовного біля офіційного меморіалу жертв Бабиного Яру (станція метро «Дорогожичі»), продовжилася пам’ятною ходою до фактичного місця розстрілу і закінчилася спільним молебнем в пам'ять всіх невинно загиблих в цій трагедії. У цьому заході прийняли участь члени релігійних організацій представлених у Всеукраїнській Раді Релігійних Об’єднань та проголосили спільний молебінь за жертвами Бабиного Яру, за мир, спокій та процвітання України.

Цього року минає 76 років від однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в Україні - масового вбивства євреїв 29 - 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві. Бабин Яр є символом усіх страждань, несправедливості та варварства, які приніс Європі фашизм. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, зондеркоманда 4а розстріляла там майже 34 тисячі євреїв. Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистами євреїв та ромів, радянських військовополонених, в’язнів Сирецького концтабору, а також радянських підпільників, членів Організації українських націоналістів, душевнохворих, заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших.