В Туреччині розпочався Всесвітній саміт мусульманських меншин

16 квітня в Стамбулі (Туреччина) розпочав роботу чотириденний Всесвітній саміт мусульманських меншин (World Muslim Minorities Summit), де Україну представляє муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов та заступник муфтія Мухаммад Мамутов.16 квітня в Стамбулі (Туреччина) розпочав роботу чотириденний Всесвітній саміт мусульманських мінок (World Muslim Minorities Summit), де Україну представляє муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов та заступник муфтія Мухаммад Мамутов. Захід, що зібрав близько 250 учасників з більш ніж 100 країн світу, відбувається в Туреччині на високому державному рівні.

Саміт відкривали президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, прем’єр-міністр Беналі Їлдирим, голова Діянету (Управління з релігійних питань) муфтій Алі Ербаш та інші турецькі високопосадовці. Голова держави закликав учасників зібрання та одновірців у різних країнах боротися за свої права, адже ісламофобія та дискримінація мусульман, зокрема біженців, за релігійною ознакою, на жаль, досить поширена у світі. Особлива група ризику — жінки, бо їх легко ідентифікувати за вбранням, і, на відміну від чоловіків, на жінок відбувається більше нападок — як вербально, так і фізично. "Як усі мусульмани, хоч де вони є, стають на молитву обличчям до кибли (напрям на Каабу в Мецці) — так само серця мусульман світу мають боліти одне за одного…", — заявив президент Ердоган. Муфтій Алі Ербаш своєю чергою засудив практику такфіризму — звинувачення в віровідступстві, що почала ширитися в тих країнах, де мусульмани є релігійними меншинами.

Туреччина давно стала світовим мусульманським лідером, разом з Саудівською Аравією та Іраном. Якщо Іран має авторитет і вплив у шиїтському світі, то Туреччина — в сунітському, явно випереджаючи всі інші держави.

В своєму виступі Головуючий у Всеукраїнській раді релігійних об'єднань муфтій Саід Ісмагілов розповів про становище мусульман України, що значно ускладнилось після окупації Криму та Донбасу - регіонів з найбільшою кількістю мусульман країни, розповів про порушення прав та свобод мусульманської спільноти, а також розповідаючи про досвід відродження та розбудови ісламської громади України, дав декілька порад мусульманським лідерам з европейських країн, що стосуються вдалої та конструктивної інтеграції мусульман в життя країн проживання. Муфтій зауважив: "Повага до культури, мови, законів европейських країн, конструктивний діалог з іновірцями, та вихід із "мусульманських гето" - допоможуть не лише вдало інтегруватись в европейське суспільство, але і захистять від розповсюдження радикальних ідей серед молоді. Українські мусульмани мають досвід вдалої інтеграції в европейське суспільство, адже Україна - є европейською країною, і ми можемо поділитись нашим досвідом".