Понад 21 тонни жертовного м’яса для нужденних: українські мусульмани відсвяткували Курбан-Байрам-2017

«Що ви відчуваєте, бачачи як багато людей прийшли сьогодні на святкову молитву?» — спитали у муфтія ДУМУ «Умма» Саіда Ісмагілова в одному з інтерв’ю. «Відчуваю радість, бо люди після підпільного релігійного життя радянського періоду знову повертаються до релігійної практики, приходять самі — дедалі більше — і приводять дітей».

І хоча свято збіглося з 1 вересня, і багато хто мусив вести першокласників до школи, в мечетях та ісламських культурних центрах по всій Україні було велелюдно. І це ще більшість іноземних студентів-мусульман не вернулися з канікул на батьківщині! Не менш втішає те, що, попри економічну кризу, та попри те, що чимало українських мусульман стали вимушеними переселенцями, люди все-таки знаходять можливість пожертвувати м’ясо нужденним. Традиційно м’ясо жертовних тварин на Курбан-байрам ділять на три рівноцінні частини: одну можна забрати собі, з другої готують святкові страви для гостей, а третю треба роздати нужденним. Утім, багато хто роздає геть усе. Саме завдяки пожертвам вірних ДУМУ «Умма» лише в Ісламських центрах та мечетях за минулі вихідні роздали 21 350 кг баранини та яловичини.

 

Слід зазначити, що це не загальна кількість жертовного м’яса, розданого на свято українськими мусульманами, адже інші релігійні організації, а також національні земляцтва жертвували тварин і роздавали м’ясо самостійно. Не враховане й жертовне м’ясо, роздане меншими громадами ДУМУ «Умма». Щодо вищезгаданих центрів, то в Києві роздали 14 950 кг жертовного м’яса, у Запоріжжі — 435 кг, у Вінниці — 500кг, у Харкові — 3750 кг, у Сумах — 250 кг, у Львові — 425 кг, в Одесі — понад 600 кг, та у Дніпрі — 350 кг.

Всевишній каже в Корані:
«Ані м’ясо, ані кров їхня не досягають Аллага. Його досягає ваша богобоязливість! Так Він підкорив їх (худобу) вам, щоб ви звеличували Аллага за те, що Він показав вам прямий шлях! Сповісти радісну звістку праведним! Воістину, Аллаг захищає тих, хто увірував. Воістину, Аллаг не любить невдячних і зрадників!» (22:37–38)

В ІКЦ Києва зібралося близько 4000 вірних — по святковій молитві на них чекало частування, спортивні турніри, ярмарок хендмейду, натуральної косметики, стильного одягу та аксесуарів, мехенді, а на дітей — вікторина, святковий концерт, солодка вата, батути, аквагрим, наукове шоу, подарунки. Найменших запросили на виставу лялькового театру.

У Запоріжжі ІКЦ відвідали близько 200 осіб — на них після молитви чекала фотовиставка, стенд з літературою, вікторина для дітей і дорослих, а також подарунки для малюків.

У Вінниці святкова молитва зібрала близько 300 вірних. Після святкової молитви, спеціальні подарунки від імені громади відвезли для маленьких пацієнтів онкодиспансеру, як вже це робили раніше. Маленькі відвідувачі мечеті також насолоджувалися іграми з аніматорами та частуванням.

В ІКЦ Харкова на свято прийшли понад 500 осіб.

У Сумах після молитви на всіх відвідувачів центру також чекав солодкий стіл, а для дітей приготували подарунки та вікторини.

У Львові молитву відвідали близько 300 вірних, а потім на всіх чекало частування, а на дітей — батут.

В ІКЦ Одесси на свято зібралися близько 700 вірних. Після молитви на дітей чекала спеціальна програма: солодощі, аніматори, подарунки, а ще, звичайно, солодкий стіл для всіх гостей.

У Дніпрі, де в місцевому ІКЦ зібралися понад 200 осіб, по святковій молитві на дітей чекали подарунки, аквагрим, конкурси та вікторини.