Мусульмани України відсвяткували завершення Священного місяця Рамадан

Тисячі мусульман прийшли сьогодні на святкову молитву до ісламських культурних центрів і мечетей Духовного управління мусульман України «Умма» — більше, ніж зазвичай. Можливо, такий наплив через те, що свято припало на вихідний день, коли вірні не мусять відпрошуватися з роботи або навчання. Імами в усіх містах зауважували, що цього разу прийшло більше жінок, і більше вірних привели з собою своїх дітей. 

 

Київ
Столичний ісламський центр не вперше приймає силу вірних на святкових молитвах, та цього разу потік відвідувачів побив усі рекорди: зранку прийшли близько 3500 душ! Тож подвір’я центру було цілком застелене килимами — для тих чоловіків, кому не вистачило місця всередині. Після молитви розпочалася святкова програма з частуванням, подарунками для дітей, ярмарком та атракціонами. 

Запоріжжя

ІКЦ Запоріжжя зустрічав близько 400 молільників, і через те, що приміщення невелике, частина відвідувачів молилася на подвір’ї. Після молитви на вірних чекала самса, солодкий стіл, компот, соки, а на маленьких відвідувачів — вікторина, де кожному дали можливість відповісти на одне з запитань та отримати приз. 

Вінниця
Тим часом у Вінниці на молитву зібралися близько 350 вірних. Після неї на всіх чекало частування, а дітей — аніматори та подарунки. Але вінницькі мусульмани цим не обмежилися й сьогодні влаштували свято не тільки своїм дітям, а й 50 сиротам із Тульчинського спеціалізованого будинку дитини (Вінницька область), куди поїхали з подарунками (частування, іграшки) та аніматорами, подарувавши малюкам безліч позитивних емоцій.

Одеса
Понад тисячу мусульман Одеси обрали для святкової молитви мечеть Ісламського культурного центру «Аль-Масар». Після молитви на всіх чекало частування. Для жінок була спеціальна програма з вікториною та призами, а дітей розважали аніматори.

Дніпро
На святкову молитву до Ісламського культурного центру Дніпра прийшли близько 400 осіб, після чого на всіх чекав солодкий стіл, а на маленьких відвідувачів також батути й аквагрим.

Львів
В Ісламському центрі Львова на молитву зібралися близько 200 осіб, після чого всіх запросили на частування. Але основне святкування відбулося наступного дня: плов, фрукти й солодощі для всіх гостей, а для маленьких мусульман — ще й батути, вікторини та подарунки.

Харків
В ІКЦ Харкова  на святкову молитву зібралися близько тисячі вірних. Після молитви на них чекало частування, шоу мильних бульбашок, подарунки для дітей і святкова програма для жінок.

Суми
250 сумських мусульман зібралися в місцевому ісламському центрі, щоб відзначити закінчення посту. На всіх після святкової молитви чекало частування, а дітей — шоу мильних бульбашок, а також подарунки: дитячі книжечки про Рамадан і цукерки.