Мусульманські мечеті

1 Masdzhid al Haram

Масджид аль-Харам (Заповідну мечеть) було збудовано довкола Кааби у Мецці. За Ісламом, Кааба - перший храму на землі, збудований Адамом, зруйнований Великим Потопом та відновлений Авраамом разом з Ісмаїлом. Саме Кааба є напрямком для молитви для усіх мусульман світу. Перше розширення мечеті зробив халіф Омар ібн-Хаттаб, який викупив всі прилеглі будинки, зніс їх, а всю територію огородив невисокою стіною. Наступні правителі продовжували розширення комплексу у такий самий спосіб.

2 Masdzhid an Nabavi

Масджид ан-Набаві (Мечеть Пророка) — мечеть у Медіні, що є другою святинею в ісламі за значимістю після Забороненої мечеті у Мецці; місце поховання Мухаммада. Вперше мечеть на цьому місці була побудована ще за життя Мухаммада - придбання цієї ділянки було першим, що він зробив після переселення. Принцип планування цієї будівлі був прийнятий для інших мечетей у всьому світі.Мечеть також слугувала приміщенням для проведення культурних та громадських заходів, судом та релігійною школою.

3 al aksa

Мечеть аль-Акса (Крайня Мечеть) — храм у Старому місті Єрусалим (араб. аль-Кудс) на Храмовій горі. Є третьою святинею Ісламу після мечеті аль-Харам у Мецці та Мечеті Пророка у Медині. Іслам пов'язує з цим місцем ісра (нічне переміщення пророка Мухаммеда з Мекки в Єрусалим) і мірадж (вознесіння). На місці мечеті аль-Акса пророк Мухаммед здійснив як імам молитву зі всіма пророками, посланими до нього.

4 kupol skeli

Ку́пол Ске́лі — мечеть на Храмовій горі в Єрусалимі, поруч із мечеттю Аль-Акса. Побудований за часів правління династії Омейядів. Зодчим вдалося створити будівлю, що дійсно панує над містом — в панорамі старого Єрусалиму в першу чергу впадає в око його золота баня. Нижня частина будівлі (восьмикутник у плані) всередині розділена надвоє колонадою.

5 dzhuma dzhami

Джума́-Джамі́, або Хан-Джамі́ у Євпаторії — соборна мечеть у Євпаторії, споруджена у 1552-1564 роках видатним османським архітектором Сінаном з місцевого кримського ракушняку — паралельно зведенню ним Сулейманіє Джамі у Стамбулі. Саме вона була першою мечеттю, де зупинялися на молитву кримські хани, що поверталися додому після отримання ярлика від османського султана; і саме тут впливові люди півострова мали нагоду ознайомитися з документом.

6 velyka hanska mechet

Велика Ханська мечеть — мечеть Ханського палацу у Бахчисараї (Крим), збудована у 1532 року Сахіб I Ґерай (носила його ім’я аж до кінця XVII ст.), що свого часу була центральною мечеттю Кримського Ханства.
На південній стіні є вікна з кольоровими скельцями і міхраб. Зсередини по периметру верхнього ярусу східної, південної і західної стін мечеті йде широкий балкон , що спирається на колони, на якому міститься засклена ханська ложа, розписана, декорована глазурованою плиткою і прикрашена вітражами.