Загальна інформація

Віра Бахаї (арабською "баха" -"світло", "слава") зародилася в середині минулого століття і є наймолодшою з існуючих світових релігій. На сьогодні Віра Бахаї має громади в 232 країнах і посідає друге місце за географічним розповсюдженням на Землі після християнства (згідно даних Британської енциклопедії на 1991 рік).Віра Бахаї (арабською "баха" -"світло", "слава") зародилася в середині минулого століття і є наймолодшою з існуючих світових релігій. На сьогодні Віра Бахаї має громади в 232 країнах і посідає друге місце за географічним розповсюдженням на Землі після християнства (згідно даних Британської енциклопедії на 1991 рік).Засновником Віри Бахаї є Бахаулла (1817-1892), чиє ім’я перекладається з арабської як “Слава Бога”. Бахаї вважають, що на сьогодні Бахаулла є останнім Посланцем Бога, який продовжує місію засновників світових релігій: Авраама, Мойсея, Крішни, Будди, Зороастра, Христа, Магомета і Баба.Головна ідея Віри Бахаї - єдність. Бахаї вірять, що існує лише один Бог, і що послідовні Одкровення волі Божої через Його Посланців були головною рушійною силою розвитку цивілізації. Бахаулла вчив, що людство являє собою єдину расу і що прийшов час для її об’єднання у глобальне співтовариство. Мета релігії Бахаї – об’єднати світ єдиною вірою та загальним соціальним порядком.Одна з провідних цілей Віри Бахаї – це досягнення миру в усьому світі за умови створення духовно об’єднаним людством нового світового ладу.

За свого життя Бахаулла (1817-1892), Пророк – засновник Віри Бахаї - надіслав звернення до королів, релігійних лідерів та народів світу, в якому визначив основні передумови миру в усьому світі. У його багатотомних Писаннях підкреслюється настійна необхідність встановлення світового устрою, побудованого на справедливості, без будь-яких забобонів, на рівноправності статей та визнанні гармонії між наукою й релігією. І цьому має сприяти, заявляв Бахаулла, створення всеосяжних міжнародних організацій, покликаних виховувати єдність людства, а також пошук вирішення економічних проблем світу шляхом аналізу духовних потреб людини.

Абдул-Баха (1844-1921), старший син та наступник Бахаулли, також присвятив своє життя втіленню цих завдань. У своїх лекціях, з якими у 1911-1913 роках він виступив в Європі, Сполучених Штатах Америки та Канаді, а також у тисячах листів, що їх надсилав віруючим бахаї всього світу впродовж свого життя, Абдул-Баха пояснював, як вчення бахаї пов’язане зі встановленням миру. Шогі Еффенді (1897-1957), наступник Абдул-Баха, додав ще більшої сили і спрямованості цим починанням, на його плечі лягло завдання розбудови Міжнародного Співтовариства Бахаї, збагаченого розмаїттям представників різних культур і народів.

Міжнародне Співтовариство Бахаї - це міжнародна неурядова організація, яка нараховує понад 5 мільйонів членів, послідовників Віри Бахаї з усього світу, які представляють найрізноманітніші нації, класи, професії, етнічні групи і т.д. З метою зміцнення миру, єдності й справедливості Міжнародне Співтовариство Бахаї веде тісне співробітництво з ООН, підтримуючи багато її цілей і програм. Міжнародне Співтовариство Бахаї має консультативний статус в ЕКОСОР і ЮНІСЕФ.

Унікальною рисою життя бахаї є адміністративний порядок, який дає змогу кожному стати часткою єдиної, активної, зростаючої Всесвітньої громади бахаї, і, як члену цієї спільноти, включитися в план поширення Віри на місцевому, національному та світовому рівнях. Керівним органом Всесвітньої громади бахаї є Всесвітній Дім Справедливості, а на місцевих рівнях справи громад вирішують Місцеві та Національні Духовні Збори.

 

Релігійним лідерам світу (Звернення Міжнародної громади бахаї до релігійних лідерів світу)