Основні принципи Вчення Віри Бахаї

Бог єдиний для послідовників усіх релігій і для всього людства.

Всі Богоявленні релігії єдині в своїй основі. Бог єдиний для послідовників усіх релігій і для всього людства. 

"Немає ніякого сумніву, що народи землі, до якого б кореня або Віри вони не належали, черпають натхнення своє з одного небесного Джерела і служать одному Богу. Різниця між Заповідями, яким вони слідують, пояснюється вимогами що змінюються з часом та потребами століття, коли вони були явлені. Всі вони, крім тих, що породжені людської зіпсованістю, заповідані були Богом і відображають Волю Його і Промисел ".

Бахаулла

Людство єдине в своєму різноманітті.

Будь-які розділяющі людей забобони, будь то расові, національні, класові, політичні або релігійні, повинні канути в минуле.

"Ви - плоди одного древа і листя однієї гілки. Ставтеся ж один до одного з найбільшою любов'ю і лагідністю, дружелюбністю і товариством. Денне Світило істини є Мій свідок! Світло єдності настільки могутній, що може осяяти всю землю".

Бахаулла

Чоловіки та жінки повинні мати рівні права і можливості.

Вони подібні до двох крил птаха. Поки у одного з крил немає можливості проявити всі свої можливості, птах людства не може злетіти в повну силу.

"Божественна Справедливість вимагає, щоб в рівній мірі дотримувалися права обох статей, оскільки в очах Бога жоден з них не перевершує інший. Гідність людини в очах Бога залежить не від статі, а від чистоти і осяяння серця".

Абдул-Баха

Релігія покликана перебувати в гармонії з розумом і наукою.

"Між істинною релігією і наукою немає протиріч. Якщо релігія протиставляється науці, то вона стає лише забобоном, бо протилежність знання є невігластво ... Якщо людина спробує полетіти, спираючись лише на крило релігії, вона швидко потрапить в трясовину забобонів; якщо ж вона полетить лише на крилі науки, то теж не просунеться, але впаде в безпросвітне болото матеріалізму ".

Абдул-Баха

Справжня релігія являє собою джерело любові і дружби.

Вона покликана об'єднувати людей, а не сіяти ворожнечу між ними.

"У цей День сутність Віри в Бога і Його релігії - щоб різні громади землі і численні Віровчення жодним чином не породжували серед людей ні найменшого почуття ворожнечі ... Релігійний фанатизм і ненависть суть вогонь, що пожирає світ, лють його затоплення ... Основоположний умисел, одушевляють Віру Божу і Закон його, укладений в захисті інтересів людства і зміцненні його єдності, і в поширенні духу любові і приятельства між людьми. Не дозволяйте, щоб він перетворився на джерело розбрату та суперечок, ненависті та заздрості".

Бахаулла

Кожна людина здатна і зобов'язана самостійно шукати істину.

Людина не повина сліпо приймати традиційні або нові Вчення.

"Оскільки істина єдина і неподільна, розбіжності, що існують між націями, породжені лише їх прихильністю до забобонам. Якби люди шукали істину, вони проклали б шлях до єдності".

Абдул-Баха

У всіх людей повинна бути можливість отримати повноцінну освіту і виховання.

"Дивися на людину як на рудник, повний безцінних самоцвітів. Тільки освіта та виховання можуть вилучити ці скарби і допомогти людству звернути їх собі на користь".

Бахаулла

Світові потрібна міжнародна допоміжна мова.

"Існування універсальної мови полегшило б взаємовідношення всіх націй, тоді людині було б достатньо знати всього дві мови - рідної і міжнародної".

Абдул-Баха

"Необхідне створення всесвітньої федерації народів для досягнення загального миру і злагоди на планеті."
"Благополуччя роду людського, його мир і безпека не досяжні до тих пір, поки міцно не затвердиться його єдність"
.

Бахаулла