Громада Бахаї України

Громади бахаї почали створюватися на теренах України і Росії ще наприкінці XIX століття, коли Бахаулла закликав своїх послідовників переселятися до Ашхабаду, користуючись терпимістю російської влади до послідовників нового віровчення. В Україні послідовники нового віровчення були ще на початку XX століття, проте в 30-ті роки XX століття, після багаточисленних гонінь, громада бахаї припинила тут своє існування.

З 1991, коли “залізний занавіс” був знятий, в Україну приїхали бахаї з США і Канади, несучи українцям Послання Бахаулли. В тому ж році в серпні місяці в місті Києві були вперше обрані Місцеві Духовні Збори. Ще декілька громад було сторено в містах Чернівці, Львові, Одесі та Харкові. Прийнятий в серпні 1990 року закон про свободу віросповідання дозволив в травні 1991 року обрати Духовні Збори Бахаї СРСР, під юрисдикцією яких знаходились і Місцеві Духовні Збори громад бахаї України. Встановлення нових державних кордонів Союзу Незалежних Держав призвело до створення навесні 1992 року Регіональних Духовних Зборів Бахаї України, Білорусі і Молдови з центром в місті Києві. Протягом чотирьох років поступово, по мірі росту громад бахаї в цих країнах, були утворені Національні Духовні Збори Білорусі і Молдови. З 1996 року в Україні діють Національні Духовні Збори Бахаї України, доносячи Послання Бахаулли в усі куточки України. 27 липня 1999 року Комітет у справах релігії України зареєстрував Національні Духовні Збори (Релігійний Центр) бахаї України як юридичну організацію, що діє на території України згідно з Статутом, дотримуючись Положень Віри Бахаї і законодавства нашої країни.

Сьогодні в Україні налічується більше 70 населених пунктів, де проживають бахаї, діють громади і Місцеві Духовні Збори. Всього за 20 років на теренах України близько тисячі чоловіків, жінок і молоді (від 15 років і старше) свідомо декларували свою причетність до Віри Бахаї. Вони представляють всі верстви населення України, включаючи школярів, студентів, діячів науки і культури, вчителів, інженерів, робітників, службовців, медичних працівників і ін.

Принцип Віри Бахаї – єдність в розмаїтті – працює на всіх рівнях створення громад. Бахаї України прагнуть власної трансформації та вдосконалення і, не зважаючи на малочисельність, докладають всіх зусиль, створюючи в своїх громадах модель Адміністративного порядку, яку заповів Бахаулла. Паростки нової культури – культури бахаї – народжуються в боротьбі з відживаючими або вже віджившими традиціями та ритуалами, догмами та забобонами, нашаруваннями минулих релігійних вчень і доктрин.

Вкладом громади бахаї України в соціальне життя суспільства є духовне виховання дітей, підлітків і молоді на прикладах віровчення Бахаї. Користуючись досвідом і здобутками Міжнародного співтовариства бахаї, громади бахаї в багатьох містах, селищах і селах проводять: дитячі класи; підліткові групи; семінари з питань підготовки молоді до вступу в шлюб; ведуть духовні гуртки, на яких всі бажаючі знайомляться з основними духовними істинами вчення Бахаї про життя і розвиток душі, важливість використання молитви та медитації; виховують дітей на принципах Віри; створюють сім`ї згідно з законами бахаї і формують духовні стосунки в сім`ї; організують молитовні зустрічі; допомагають зрозуміти важливість духовної складової життя для кожної людини; в своїй професійній діяльності керуються принципом Віровчення Бахаї “робота як богослужіння”.

Громада бахаї України створюється поступово, росте органічно. Її головною метою є створення моделі майбутньої духовної цивілізації людства, яка стане для кожної людини найкращим прикладом існування і розвитку як особистості, так і суспільних інститутів. Не декларація Віри, а жити по Вірі, свідомо робити свій духовний вибір і включатися в процеси покращення світу там, де ми живемо, працюємо, вчимося чи відпочиваємо – свідомий вибір послідовників Віри Бахаї. «Нехай прикрасою для вас стануть діла, а не слова»,– бажана ціль кожного, хто вірно зрозумів цей вислів Бахаулли.

Офіційний сайт Міжнародної громади бахаї

Офіційний сайт бахаї України