З 1 по 7 лютого, з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, проводиться Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин. В 2020 році відбудеться десятий ювілений захід.
Всесвітній тиждень міжконфесійної гармонії базується на Резолюції A/65/PV.34 про всесвітній тиждень міжконфесійної гармонії. Він був запропонований в 2010 році Королем Абдуллою II та Преосвященним Принцем Газі бен Мухаммедом з Іорданії. У всьому світі, організації та люди проводять заходи протягом першого тижня лютого, щоб допомогти сусідам різних конфесій познайомитися та створити фундамент для більш мирних та доброзичливих громад.
20 жовтня 2010 року, на своєму 34-му пленарному засіданні, Генеральна Асамблея ООН визнала нагальну потребу в діалозі між різними конфесіями і релігіями з метою налагодження взаєморозуміння, злагоди і співпраці між людьми. На підтвердження цього була видана резолюція, яка проголосила перший тиждень лютого Всесвітнім тижнем гармонійних відносин між усіма релігіями, віросповіданнями і конфесіями, повідомляє Ukrinform.ua.
Було також наголошено, що моральним обов’язком усіх релігій і віросповідань є прагнення миру, терпимості та взаємоповаги. "Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин дає можливість привернути увагу всього світу до зусиль, які вживають релігійні лідери, міжконфесійні руху і окремі люди у всьому світі з метою сприяти взаємоповазі та взаєморозумінню між послідовниками різних віросповідань і конфесій " - зауважив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.
Всесвітній тиждень міжконфесійної гармонії заохочує масові заходи, які пов'язують людей разом у глобальній хвилі розуміння, поваги та дій. Події, організовані в рамках Всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії, мають можливість виграти поїздку до Йорданії та грошові премії у розмірі 25 000 доларів за 1-е місце, 15 000 доларів за 2-е місце та 5000 доларів за 3-те місце, якщо вони будуть обрані як заходи вищої якості.
ООН закликала всі держави світу на добровільних засадах підтримувати протягом тижня поширення ідей міжконфесійної гармонії та доброї волі в церквах, мечетях, синагогах, храмах та інших молитовних будинках в усьому світі на засадах любові до Всевишнього і любові до ближнього.
Шануючи власні традиції, варто з повагою ставитись до представників інших релігійних уподобань. В Україні здавна поряд мешкають представники багатьох релігій і конфесій: православні християни, католики, греко-католики, мусульмани і буддисти, юдеї, протестанти, євангелісти тощо.
Всесвітній тиждень міжконфесійної гармонії забезпечує платформу - один тиждень на рік - коли всі міжконфесійні групи та інші групи доброї волі можуть показати світові, яким потужним рухом вони є.
На сьогодні в Україні зареєстровано більш як 30 800 організацій понад ста різних релігійних течій.
В 2019 році Всеукраїнська Рада Релігійних Об’єднань за участю представників Державного департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України провела круглий стіл, присвячений Всесвітньому тижню гармонійних міжконфесійних відносин. На цей захід, який відбувся в приміщені Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», крім членів ВРРО було також запрошено науковців, журналістів, представників громадськості та всіх, хто зацікавлений питаннями міжрелігійного діалогу.